Svatý Mořic (Švýcarsko)

Svatý Mořic

St. Moritz

St. Moritz

Ve švýcarském středisku Svatý Mořic (St. Moritz) žije přes 5 tisíc obyvatel. Během hlavní lyžařské sezóny se však počet návštěvníků tohoto místa mnohonásobně zvyšuje. Světoznámé centrum zimních sportů však neláká k návštěvě jen v zimě. Svatý Mořic je také významným lázeňským střediskem, za léčivými účinky zdejších minerálních pramenů sem jezdí návštěvníci celoročně. I sportovat se zde dá nejen v zimě, v létě zde láká turistika, rybaření či golf. Svatý Mořic se rozkládá na břehu Svatomořického jezera v nadmořské výšce více než 1 800 metrů. Pyšní se švýcarským slunečním rekordem – slunce tu svítí průměrně 322 dní v roce. Centrální částí města je St. Moritz-Dorf s mnoha věhlasnými butiky, restauracemi a bary. Lázeňskou částí je St. Moritz-Bad, kde najdeme zajímavý římskokatolický kostel. Návštěvníci si sem mohou udělat jen jednodenní zajížďku, pokud jim nevadí sáhnout hluboko do peněženky, luxusních míst k přenocování je zde dost. Dominantou St. Moritz-Dorf je pětihvězdičkový hotel Badrutt´s Palace. Levně se dá přenocovat v kempu Olympiaschanze, který však není přímo ve městě.

Poloha

Poloha: Svatý Mořic leží na východě Švýcarska ve švýcarských Alpách.

Souřadnice: 46° 30′ SŠ, 9° 50′ VD

Plocha: 29 km²


Obyvatelstvo

Populace: 5 175

Svatý Mořic - poloha na mapě
 
Publikováno: 19.04.2011
Autor: Ondřej Tůma

Diskuze: Svatý Mořic

31.03.2012 15:18 očko
---.inext.cz

Nezapomeňte si v Mořici dát jehněčí špíz s nasekanou zeleninou a polévaný roztaveným sýrem. Kdo si ho nedá, jakoby ani v Mořici nebyl. Je to místní specialita nejčastěji konzumovaná s křupavým mořickým chlebm a zalévaná červeným vínem.

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist