Airolo - lyžařské středisko (Švýcarsko)

Airolo - lyžařské středisko

Lyžařské středisko Airolo, lanovka

Lyžařské středisko Airolo, lanovka

Airolo se nachází v jižním Švýcarsku u hranic s Itálií v kantonu Ticino. Obec leží na konci údolí Valle Leventina v Svatogotthardském průsmyku a je důležitou železniční stanicí na Gotthardské dráze. Zdejší skiareál tvoří dohromady dvě lokality – Airolo Luina a Airolo – Pescium.

 

 

 

 

 

 

Airolo - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Airolo

Mapa lyžařského střediska Airolo

V nadmořské výšce 1 175 – 2 255 metrů tu najdete 30 km sjezdových tratí všech obtížností. Svou rozlohou patří v rámci Švýcarska spíše k menším lyžařským střediskům a míří sem hlavně zkušenější a zdatní lyžaři, jelikož většina tratí je zde klasifikována jako červená (15 km) a černá (14 km), pouze jedna kilometrová sjezdovka Pesciüm má mírný profil a je označena jako modrá. Nejvyšším bodem skiareálu je Varozzei (2 250 m n.m.), kam vyváží návštěvníky kabinová lanovka. Odsud dolů vede nalevo od horní stanice lanovky černá sjezdovka do stanice Ravina, červená pak vede napravo přes Ravinu až do Airola. V provozu jsou tu dvě kabinové lanovky, jedna sedačková a tři vleky. Zhruba uprostřed areálu pod vrcholem Comascné se nachází snowpark Yukipark.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky a lanovky jsou v provozu od 8:45 do 16:30. Jednodenní jízdné stojí 45 CHF pro dospělého a 30 CHF pro děti od 6 let. Třídenní skipas vyjde na 111 CHF a zlevněný pro dítě na 71 CHF. V nabídce je také zvýhodněné jízdné pro rodiny s dětmi a skupiny.

 

Služby, kontakt

 

Velkokapacitní parkoviště pro 500 osobních aut se nachází u dolní stanice lanovky v Airolo, parkování je zde bezplatné. Bezplatně funguje také skibus, který vyjíždí každou půlhodinu od zastávky vlaku ke sjezdovkám. V rámci areálu najdete také lyžařskou školu, půjčovnu vybavení a skiservis. Většina restaurací a barů se nachází přímo v Airolu.

 

http://airolo.ch/en/cableway/winter/home.html

 

Poloha

Poloha: kanton Ticino, Švýcarsko

Souřadnice: 46° 31' 46" SŠ, 08° 36' 22" VD

Airolo - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Švýcarsko)

 
Publikováno: 05.12.2011
Aktualizováno: 05.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Airolo

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist