Kleine Scheidegg-Männlichen-Wengen - lyžařské středisko (Švýcarsko)

Kleine Scheidegg-Männlichen-Wengen - lyžařské středisko

Rezort Kleine Scheidegg-Männlichen-Wengen

Rezort Kleine Scheidegg-Männlichen-Wengen

Středisko Kleine Scheidegg-Männlichen-Wengen je důležitou součástí rozlehlé lyžařské oblasti Jungfrau, mající celkem více než 200 kilometrů sjezdových tratí, rozprostírajících se ve stínu stejnojmenné majestátní čtyřtisícovky, na území švýcarského kantonu Bern. Největší koncentrace příjemných, většinou červených sjezdovek v oblasti Jungfrau se nachází právě v rezortu Kleine Scheidegg-Männlichen-Wengen.

 

 

 

 

 

Kleine Scheidegg-Männlichen-Wengen - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Kleine Scheidegg-Männlichen-Wengen

Mapa lyžařského střediska Kleine Scheidegg-Männlichen-Wengen

V rezortu Kleine Scheidegg-Männlichen-Wengen se lyžaři mohou těšit na 110 kilometrů sjezdových tratí, které se rozprostírají v nadmořské výšce od 937 do 2 320 metrů. Modrou obtížnost má 23 kilometrů sjezdovek, zdaleka nejvíc, konkrétně 72 kilometrů připadá na červené svahy a 17 kilometrů tratí se může pochlubit černou obtížností. Z vrcholku Lauberhorn padá po svahu dolů legendární, téměř 4,5kilometrová černá trať, která každoročně hostí závody Světový pohár. Lauberhorn je považován za jeden z nejnáročnějších, ne-li vůbec nejnáročnější sjezd v rámci Světového poháru. Po rezortu Kleine Scheidegg-Männlichen-Wengen lyžaře transportuje celkem 19 lanovek a vleků (2 zubačky, 3 kabinky, 10 sedačkových lanovek, 4 pozemní vleky), schopných za hodinu přepravit takřka 27 000 lidí. Můžete se těšit na snowpark, u-rampu a lyžařskou školu.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v rezortu Kleine Scheidegg-Männlichen-Wengen jezdí od 8:30 do 16:30. Za jednodenní permici dospělý lyžař zaplatí 62 CHF, šestidenní skipas, který umožní vstup na všechny vleky v oblasti Jungfrau, jej přijde na 314 CHF.

 

Služby, kontakt

 

Ve vesničkách v údolí pod sjezdovkami rezortu Kleine Scheidegg-Männlichen-Wengen se dočkáte široké nabídky aprés-ski aktivit, která, vzhledem k vyhlášenosti střediska, nepřekvapí. Kromě obligátních restaurací, barů a obchodů můžete počítat s bazénem, kluzištěm či wellness centrem.

 

www.jungfrau.ch/tourismus/skigebiet/aktuell

 

Poloha

Poloha: střední Švýcarsko, kanton Bern

Souřadnice: 46° 35' 10" SŠ, 7° 57' 41" VD

Kleine Scheidegg-Männlichen-Wengen - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Švýcarsko)

 
Publikováno: 27.12.2011
Aktualizováno: 27.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Kleine Scheidegg-Männlichen-Wengen

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist