Elm - lyžařské středisko (Švýcarsko)

Elm - lyžařské středisko

Horská vesnička Elm, restaurace

Horská vesnička Elm, restaurace

Elm je horská vesnička s necelou tisícovkou obyvatel a zároveň jméno regionu v jižní části Glasnerlandu a je oblíbeným cílem turistů jak v létě tak v zimě. Pyšní se širokou nabídkou relaxačních služeb a wellness center. Nachází se v nadmořské výšce 977 metrů v údolí řeky Sernf a je obklopena poměrně příkrými svahy okolních dvoutisícových vrcholů.

 

 

 

 

 

 

Elm - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Elm

Mapa lyžařského střediska Elm

Lyžařské středisko v nadmořské výšce 1 000 – 2 100 metrů nabízí 40 km sjezdových tratí všech obtížností (17 km modrých, 16 km červených a 7 km černých). Nejdelší je černá sjezdovka Steinbach (5 km) s převýšením 920 metrů, která začíná u horní stanice lanovky Mürlboden a vede přes několik skalních hran do údolí, kde se stáčí doleva a pokračuje jen s mírným sklonem k dolní stanici lanovky Elm. Většina sjezdovek se nachází na svazích pod Schnabelem (2 036 m n.m.), kde najdete síť červených tratí a také žlutou freeridovou zónu. Nepochybnou výhodou skiareálu je také to, že začínající lyžaři mohou absolvovat sjezd odshora až dolů po několika modrých sjezdovkách s úhrnným převýšením 1 100 metrů. V provozu jsou tu 3 lanovky a 3 vleky s celkovou přepravní kapacitou 7 400 osob za hodinu, které obsluhují celkem 12 sjezdových tratí a 2 freeridové zóny.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky a lanovky jsou v provozu od 8:00 do 17:00 a celodenní jízdné stojí 48 CHF v plné ceně a 24 CHF zlevněné pro děti. Sedmidenní skipas vyjde na 259 CHF a zlevněný na 130 CHF.

 

Služby, kontakt

 

Ve skiareálu najdete obvyklé spektrum služeb jako je lyžařská škola a půjčovna vybavení, dále jsou zde kvalitně značené a udržované zimní turistické trasy, sáňkařské dráhy a běžecké stopy a také snowpark. Pod dolní stanicí lanovky v Elmu se nachází velkokapacitní parkoviště, obec je s okolím také spojena autobusovou linkou, které projíždí údolím.

 

www.sportbahnenelm.ch

 

Poloha

Poloha: kanton Glarus, Švýcarsko

Souřadnice: 46°55´ SŠ, 09°10´ VD

Elm - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Švýcarsko)

 
Publikováno: 06.12.2011
Aktualizováno: 06.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Elm

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist