Meiringen-Hasliberg - lyžařské středisko (Švýcarsko)

Meiringen-Hasliberg - lyžařské středisko

Středisko Meiringen-Hasliberg, restaurace Alpen tower

Středisko Meiringen-Hasliberg, restaurace Alpen tower

V centrálním švýcarském regionu Berner Oberland se nachází oblast Haslital pozoruhodná svou kombinací městské atmosféry Meiringenu a vysokohorské scenérie tvořené vrcholy Glogghüs (2 534 m n.m.), Hochstollen (2 480 m n.m.) a Rothorn (2 525 m .n.m). Oblast byla označena švýcarskou pečetí kvality „Familien wilkommen“, což značí, že lyžařské středisko je ideální pro rodiny s dětmi.

 

 

 

 

Meiringen-Hasliberg - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Meiringen-Hasliberg

Mapa lyžařského střediska Meiringen-Hasliberg

Lyžařské středisko Meiringen – Hasliberg se nachází v nadmořské výšce 600 – 2 433 metrů a nabízí 60 km sjezdových tratí: 20 km modrých, 37 km červených a 3 km černých. Městečko Meiringen se nachází v údolí, kam vede několik turistických tras skrze zalesněné svahy a odkud vyjíždí do výše položené oblasti Haslibergu (ta je tvořena 4 obcemi Wasserwendi, Hohfluh, Goldern a Reuti) kabinová lanovka. Zde pak teprve začíná vlastní skiareál, kde jsou jednotlivé zastávky lanovek a vleků propojeny hustou sítí zejména červených sjezdovek. K dispozici je ale i černá trať z vrcholu Planplatten s převýšením 1,2 km, kde se kdysi jezdil Světový pohár. V Bidmi se nachází rodinný park Kinderskiparadies Skihäsiland s dětskými vleky, hřištěm, snowboardovým parkem a dalšími atrakcemi. Na Mägisalpu si přijdou na své milovníci freeridingu a jízdy v hlubokém sněhu. V provozu je zde 5 kabinových lanovek, 4 sedačkové a 5 vleků.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Lanovky a vleky jsou v provozu od 8:00 do 16:00. Jednodenní jízdenka vyjde na 55 CHF pro dospělého a 32 CHF pro dítě ve věku 6 – 16 let. Sedmidenní skipas stojí 262 CHF plnocenný a 154 CHF dětský. Poskytovány jsou také rodinné slevy, snížené jízdné pro mladistvé (16 – 20 let) a seniory nad 65 let.

 

Služby, kontakt

 

Městečko Meiringen se nachází na trati vlaku, k dispozici jsou tu také 3 velkokapacitní parkoviště, další se pak nachází ve výše položených obcích Reuti a Wasserwendi. Meiringen je ideálním místem, hledáte-li rušný noční život, zatímco oblast Hasliberg je spíše klidným místem s několika rodinnými hotely, z nichž se skýtá krásný výhled na Wetterhorn, přírodním kluzištěm a sáňkařskou dráhou. V Meiringen najdete také například Muzeum Sherlocka Holmese.

 

www.meiringen-hasliberg.ch

 

Poloha

Poloha: kanton Bern, Švýcarsko

Souřadnice: 46°44´ SŠ, 08°12´ VD

Meiringen-Hasliberg - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Švýcarsko)

 
Publikováno: 28.12.2011
Aktualizováno: 28.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Meiringen-Hasliberg

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist