Crans-Montana-Aminona - lyžařské středisko (Švýcarsko)

Crans-Montana-Aminona - lyžařské středisko

Lyžařský rezort Crans-Montana-Aminona

Lyžařský rezort Crans-Montana-Aminona

Lyžařský rezort Crans-Montana-Aminona se nachází ve švýcarském kantonu Valais a jeho převážně jižním směrem orientované, a tedy povětšinou sluncem zalité sjezdovky se rozprostírají na úbočích alpských velikánů, které se zvedají k obloze nad náhorní plošinou. Svahy kompaktně propojeného lyžařského areálu se rozprostírají v nadmořské výšce od 1 470 do 2 927 metrů a mohou se tak pochlubit celkovým převýšením zhruba 1 500 metrů.

 

 

Crans-Montana-Aminona - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Crans-Montana-Aminona

Mapa lyžařského střediska Crans-Montana-Aminona

V oblasti Crans-Montana-Aminona se lyžaři mohou těšit na 140 kilometrů upravovaných sjezdových tratí, z nichž zhruba třetina je v případě nedostatku přírodního sněhu uměle zasněžována za pomoci děl. Modrou obtížnost má 55 kilometrů sjezdovek, 70 kilometrů připadá na červené svahy a 15 kilometrů tratí se může pochlubit černou obtížností. Nejdelší svezení vám poskytne 12kilometrová červená sjezdovka, vedoucí z vrcholku Plaine Morte (2 927 metrů) do údolí. Po oblasti Crans-Montana-Aminona lyžaře transportuje celkem 25 lanovek a vleků (1 pozemní kabinová lanovka, 5 kabinek, 7 sedačkových lanovek, 12 pozemních vleků), schopných za hodinu přepravit 35 000 lidí. Můžete se těšit na snowpark, u-rampu a lyžařskou školu. V okolí se nachází 35 kilometrů běžkařských tratí.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v oblasti Crans-Montana-Aminona jezdí od 9:00 do 16:00. Za jednodenní permici dospělý lyžař zaplatí 62 CHF, šestidenní skipas jej přijde na 323 CHF.

 

Služby, kontakt

 

Nabídka aprés-ski aktivit v ubytovacích střediscích oblasti Crans-Montana-Aminona je široká. Kromě řady restaurací, servírujících lokální speciality, barů, diskoték a obchodů si můžete například zajít do kasina.

 

www.crans-montana.ch

 

Poloha

Poloha: jižní Švýcarsko, kanton Valais

Souřadnice: 46° 19′ SŠ, 07° 29′ VD

Crans-Montana-Aminona - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Švýcarsko)

 
Publikováno: 26.12.2011
Aktualizováno: 26.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Crans-Montana-Aminona

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist