Engelberg - lyžařské středisko (Švýcarsko)

Engelberg - lyžařské středisko

Lyžařský areál Engelberg

Lyžařský areál Engelberg

Město Engelberg se nachází v centrální části Švýcarska v údolí řeky Aa s dominantou vrcholu Titlis (3 238 m n.m.), na který vede světově proslulá otočná lanovka Rotair umožňující jedinečný panoramatický výhled na Alpy. Dříve poklidné městečko je dnes centrem letního i zimního turismu a najdete zde největší skiareál středního Švýcarska.

 

 

 

 

 

Engelberg - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střdiska Engelberg

Mapa lyžařského střdiska Engelberg

Sezóna trvá ve skiareálu s nadmořskou výškou 1 050 – 3 020 metrů od listopadu až do začátku června a k dispozici je tu 82 km sjezdových tratí (25 km modrých, 53 km červených a 4 km černých), které jsou obsluhovány 24 přepravními zařízeními s celkovou kapacitou 21 400 osob za hodinu. Na své si zde přijdou všichni – od rodin s dětmi, přes snowboardisty (snowpark na Jochpassu) až po ty, kdo hledají slalomové a carvingové tratě či freeridingové zóny (45° sklon svahu Laub na Titlisu) či jízdu v boulích. Nejdelší sjezdovka vede z ledovcového vrcholu Titlis až do Engelbergu a na 12 km překonává převýšení 2 000 m. Pro začátečníky jsou vhodné sjezdovky u Englstenu a Gerschnialpu, pro pokročilé sjezdovky mezi Trübsee a Laubersgrat. Pro nejzkušenější je výzvou černá sjezdovka do stanice lanovky Stand.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Jednodenní skipas pro celou oblast Engelberg stojí 60 CHF a pětidenní 250 CHF.

 

Služby, kontakt

 

K pozoruhodným atrakcím skiareálu Engelberg patří například 150 m dlouhá klouzačka pro sáně, miniboby a další, 3,5 km dlouhá sáňkařská dráha, Ledový park a Ledová jeskyně přístupné z „létající gondoly“ Rotair, ice-climbing, bruslení či trasy pro horské túry se sněžnicemi. V Engelbergu je k dispozici 7 poměrně velkých parkovišť.

 

www.engelberg.ch

 

Poloha

Poloha: polokanton Obwalden, Švýcarsko

Souřadnice: 46° 49' 17" SŠ, 8° 24' 19" VD

Engelberg - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Švýcarsko)

 
Publikováno: 07.12.2011
Aktualizováno: 07.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Engelberg

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist