Disentis - lyžařské středisko (Švýcarsko)

Disentis - lyžařské středisko

Lyžařská oblast Disentis, sjezdovka Oberalp

Lyžařská oblast Disentis, sjezdovka Oberalp

Disentis je městečko ve východním Švýcarsku v kantonu Graubünden, které píše svou historii v souvislosti s jedním z nejstarších benediktinských opatství, které bylo založeno již v roce 720. Společně se sousedním Sedrunem tvoří oblíbený skiareál v rétorománské části země, který je proslulý svou přívětivostí a pohostinností.

 

 

 

 

 

 

 

Disentis - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Disentis

Mapa lyžařského střediska Disentis

Lyžařská oblast Disentis – Sedrun se nachází v nadmořské výšce 1 150 – 2 850 metrů a nabízí 110 km sjezdových tratí všech obtížností na svazích Péz Strem, Péz Ault, Calmut a Cuolm Val. Skiareál Sedrun nabízí především červené sjezdové tratě, z nichž ta nejdelší šestikilometrová vede od horní stanice lanovky na Cuolm Val (2 215 m n.m.) do Sedrunu s převýšením 715 m.

 

 

 

 

 

 

Mapa lyžařského střediska Sedrun

Mapa lyžařského střediska Sedrun

Ve snowparku Valtgeva jsou k dispozici méně náročné modré sjezdovky, z Calmutu do údolí Val Val vede náročná černá trať. Sousední areál Disentis nabízí červené tratě v brázdách mezi hřebeny, které jsou spojeny modrými tratěmi a také černou sjezdovku vedoucí k dolní stanici lanovky S. Catrina. Milovníci freeridingu jistě využijí žlutou trať z Cuolm Val do Val Val. V provozu jsou zde 2 kabinové lanovky, 7 sedačkových a 14 vleků o celkové přepravní kapacitě 26 600 osob za hodinu.

 

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky a lanovky jsou v provozu od 8:15 do 16:00, k dispozici je také večerní lyžování na sjezdovce Sedrun – Oberalp (2,5 km). Celodenní skipas stojí 52 CHF pro dospělého a 32 CHF pro děti, pětidenní jízdné vyjde na 215 CHF a zlevněné pro děti na 136 CHF.

 

Služby, kontakt

 

V rámci obou areálů fungují lyžařské školy a půjčovny vybavení, využít můžete také snowpark sáňkařskou dráhu. V obou obcích najdete bohatou nabídku restaurací a barů, dále lyžařské obchody či hotely nabízející wellness služby. Disentis spojuje se Sedrunem také železnice a pravidelná doprava skibusy. Pro osobní vozy jsou tu k dispozici 4 parkoviště (32 v Sedrunu, 1 v Disentis).

 

www.disentis-sedrun.com

Poloha

Poloha: kanton Grazbünden, Švýcarsko

Souřadnice: 46° 42' 14" SŠ, 8° 51' 15" VD

Disentis - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Švýcarsko)

 
Publikováno: 06.12.2011
Aktualizováno: 06.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Disentis

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist