Bad Ragaz - lyžařské středisko (Švýcarsko)

Bad Ragaz - lyžařské středisko

Bad Ragaz - Pizol

Bad Ragaz - Pizol

Bad Ragaz je horské městečko na východě Švýcarska v kantonu St. Gallen a je proslavené především jako turistická destinace s vynikajícími tří- až pětihvězdičkovými hotely a restauracemi nabízejícími mnohé místní speciality. Také je možné si zde zahrát golf a okolní krajina je vhodná pro letní pěší túry i pro zimní lyžování.

 

 

 

 

 

 

Bad Ragaz - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Pizol - Bad Ragaz - Wangs

Mapa lyžařského střediska Pizol - Bad Ragaz - Wangs

Lyžařské středisko Pizol – Bad Ragaz – Wangs leží v nadmořské výšce 500 – 2 227 metrů na svazích Pizolhütte (2 227 m n.m.) a Laufböden (2 226 m n.m.) mezi městečky Bad Ragaz a Wangs. V obou obcích najdete dolní stanice kabinových lanovek, které vyvážejí lyžaře do nadmořské výšky asi 1 500 – 1 600 metrů, kde se nachází většina sjezdových tratí. Jejich celková délka je 40 km (20 km modrých, 16 km červených a 4 km černých) a jsou obsluhovány 11 přepravními zařízeními (3 kabinové a 3 sedačkové lanovky, 5 vleků). Z obou zmíněných vrcholů vedou dolů jak modré tak červené sjezdovky, takže si zde vyberou jak zkušenější lyžaři tak začátečníci. Černá trať je tvořena dvěma úseky a v podstatě sleduje trasu kabinové lanovky z Wangsu (Pizolbahn Wangs).

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Lanovky a vleky jsou v provozu od 8:15 do 16:45, k dispozici je také večerní lyžování. Jednodenní jízdenka stojí 52 CHF pro dospělého a 26 CHF pro dítě, pětidenní skipas vyjde na 202 CHF a zlevněný pro dítě na 101 CHF.

 

Služby, kontakt

 

Výhodou Bad Ragazu je rovněž dobrá dostupnost – jen 3 minuty od dálnice najdete bezplatná velkokapacitní parkoviště pod stanicemi lanovek. Bad Ragaz i Wangs jsou navíc propojeny také železnicí a od obou železničních stanic zajišťují dopravu ke sjezdovkám také skibusy. K dispozici je lyžařská škola, dětský koutek, Riderpark Pizol, půjčovna vybavení a další.

 

www.pizol.com

 

Poloha

Poloha: kanton St. Gallen, Švýcarsko

Souřadnice: 47°00´ SŠ, 09°30´ VD

Bad Ragaz - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Švýcarsko)

 
Publikováno: 06.12.2011
Aktualizováno: 06.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Bad Ragaz

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist