Leysin - lyžařské středisko (Švýcarsko)

Leysin - lyžařské středisko

Lyžařský rezort Leysin

Lyžařský rezort Leysin

Obec Leysin se nachází v jihozápadní části Švýcarska u hranic s Francií. Přestože je vyhledávaným turistickým cílem, zachovává si stále atmosféru typické horské vesničky. Dříve bylo především lázeňským letoviskem, dnes spolu se sousedním Les Mosses tvoří oblíbenou destinaci milovníků zimních sportů zejména mladší generace.

 

 

 

 

Leysin - sjezdovky

 

Mapa lyžsřkého střediska Leysin - Les Mosses - La Lécherette

Mapa lyžsřkého střediska Leysin - Les Mosses - La Lécherette

Skiareál Leysin – Les Mosses – La Lécherette se nachází v nadmořské výšce 1 250 – 2 331 metrů a k dispozici je tu 100 km sjezdových tratí všech druhů obtížnosti (53 km modrých, 45 červených a 2 km černých tratí). Přímo z Leysin vyjíždí kabinová lanovka na La Berneusse, kde se nachází futuristická otočná restaurace Kuklos. Odsud se můžete pustit po levé straně poměrně odlehlými terény sněžného koryta pod Chaux de Mont. Méně náročná část s převahou modrých sjezdovek se nachází v okolí Mayen a Les Fers. Druhou část areálu tvoří svahy nad Les Mosses a La Lécherette, které jsou pro svůj mírný profil vhodné zejména pro začátečníky a rodiny s dětmi. V Tour d´Ai si přijdou na své milovníci freeridingu. V rámci skiareálu najdete také snowpark a freestyle park. V provozu je tu 1 kabinová lanovka, 7 sedačkových lanovek a 19 vleků, které každou hodinu přepraví 22 500 osob.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Lanovky a vleky jsou v provozu od 9:00 do 16:30. Jednodenní jízdné stojí 49 CHF pro dospělého a 32 CHF pro děti, pětidenní skipas vyjde na 225 CHF v plné ceně a 146 CHF zlevněný pro děti.

 

Služby, kontakt

 

Leysin i Les Mosses nabízí kvalitní ubytovací služby v penzionech, hotelech i moderních bytových domech. K dispozici je široká nabídka sportovního vyžití včetně plaveckého bazénu, curlingového hřiště a dalších sportovišť (například 6,5 km dlouhé sáňkařské dráhy). Najdete zde také mnoho aprés ski barů, kde můžete posedět a vychutnat si nádherná panoramata okolních horských masivů. Leysin je však nejen cílem sportumilovných turistů, mnohé hotely tu nabízí i konferenční místnosti a nachází se tu renomované mezinárodní školy, takže sem míří mladí lidé z celého světa.

 

www.leysin.ch

 

Poloha

Poloha: kanton Vaud, Švýcarsko

Souřadnice: 46°20´ SŠ, 07°00´ VD

Leysin - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Švýcarsko)

 
Publikováno: 29.12.2011
Aktualizováno: 29.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Leysin

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist