Chateau d'Oex - lyžařské středisko (Švýcarsko)

Chateau d'Oex - lyžařské středisko

Chateau d'Oex, lanovka

Chateau d'Oex, lanovka

Chateau d´Oex je třítisícové městečko na jihozápadě Švýcarska v sousedství většího a známějšího Gstaadu. Společně s několika dalšími středisky tvoří větší skiregion Gstaad, který je propojen jednotným systémem jízdného TopCard.

 

 

 

 

 

 

 

Chateau d'Oex - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Chateau d'Oex

Mapa lyžařského střediska Chateau d'Oex

Skiareál se nachází v nadmořské výšce 985 – 1 662 metrů mezi městečkem v údolí a vrcholem Rocher du Midi a sezóna zde trvá od prosince do konce března. Nejvyšší bod střediska je dosažitelný pomocí sedačkové lanovky z Praz-Perron a po pravé i levé straně horní stanice vedou dolů červené sjezdovky průseky v jinak zalesněných svazích. Nejdelší zdejší sjezdovka je modrá s převýšením necelých 700 metrů vedoucí z Le Braye do Garignoz, která diagonálně křižuje celý skiareál. V provozu je tu jedna kabinová lanovka z Chateau d´Oex do Praz-Perron, 1 sedačková lanovka a 5 vleků. Z celkem 22 sjezdovek jich je 8 modrých, 7 červených a 5 černých (ty se nachází mezi vlekem na La Montagnette a lanovkou na La Braye). K dispozici je také snowpark.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky a lanovky jsou v provozu od 9:00 do 16:30. Jednodenní jízdné pouze v Chateau d´Oex stojí 42 CHF pro dospělého a 21 CHF pro dítě. K dispozici je také jednotné jízdné TopCard platné ve všech částech skiregionu Gstaad. Dvoudenní jízdné vyjde na 123 CHF pro dospělého a 62 CHF pro dítě. Sedmidenní TopCard stojí 363 CHF a zlevněná pro děti 182 CHF.

 

Služby, kontakt

 

Jak Chateau d´Oex tak menší vesnice Les Ganges, která je rovněž součástí skiareálu, mají železniční zastávky a nachází se zde velkokapacitní parkoviště u dolních zastávek lanovek. Celoročně si zde můžete vyzkoušet také létání horkovzdušným balónem. Ve městě najdete standardní služby aprés ski, v areálu pak půjčovnu vybavení a skiservis.

 

www.chateau-doex.ch/en/index.cfm

 

Poloha

Poloha: kanton Vaud, Švýcarsko

Souřadnice: 46° 27' 47" SŠ, 7° 8' 33" VD

Chateau d'Oex - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Švýcarsko)

 
Publikováno: 28.12.2011
Aktualizováno: 28.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Chateau d'Oex

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist