Bergün - lyžařské středisko (Švýcarsko)

Bergün - lyžařské středisko

Sáňkařská dráha Preda - Bergün

Sáňkařská dráha Preda - Bergün

Obec Bergün/Baruvogn (oficiální dvojjazyčný název obce) se nachází v západním Švýcarsku v kantonu Graubünden u řeky Albula. Lokalita je považována za nejlepší středisko sáňkování v celé zemi – nachází se zde 6 km dlouhá sáňkařská dráha Preda - Bergün, která je v provozu za dobrých sněhových podmínek na místní silnici, a dále kratší ale rychlejší dráha Darlux – Bergün. Údolím se také vine dráha rétské železnice, která je zařazena na seznam UNESCO.

 

 

 

Bergün - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Bergün

Mapa lyžařského střediska Bergün

Sjezdovky se nachází nad obcí Bergün na svazích Piz Darlux (2 642 m n.m.). Celkem tu najdete 23 kilometrů sjezdových tratí všech obtížností – 14 km červených, 2 km černých a 7 km modrých, které obsluhují dvě lanovky a tři vleky. Lyžařské středisko se rozkládá v nadmořské výšce 1 373 – 2 600 metrů a většina modrých sjezdovek je v okolí vleků Tect a Zinols, které se nachází na louce pod lesem naproti Piz Darlux. Naopak náročnější červené a černé tratě vedou z horní stanice vleku pod vrcholem Piz Darlux přes Alp Darlux a La Diala a končí u dolní stanice lanovky v Bergünu.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky a lanovky jsou v provozu od 9:00 do 16:30. Celodenní jízdenka stojí 43 CHF pro dospělého a 25 CHF pro dítě, sedmidenní pak 211 CHF pro dospělého a 126 CHF pro dítě.

 

Služby, kontakt

 

V areálu najdete lyžařskou školu, půjčovnu vybavení a skiservis. V jednotlivých dolních stanicích lanovky se nachází restaurace, další jsou pak přímo u vleků Tect a Zinols. V obci je k dispozici několik parkovišť, včetně parkoviště u dolní stanice lanovky na Piz Darlux. Dopravu zajišťuje také vlak a skibusy. V Bergünu je v provozu také snowtubing, kluziště a hřiště na curling.

 

www.berguen-filsur.ch

 

Poloha

Poloha: kanton Graubünden, Švýcarsko

Souřadnice: 46° 37' 45" SŠ, 09° 44' 45" VD

Bergün - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Švýcarsko)

 
Publikováno: 06.12.2011
Aktualizováno: 06.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Bergün

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist