Evolene - lyžařské středisko (Švýcarsko)

Evolene - lyžařské středisko

Lyžařské středisko Evolene

Lyžařské středisko Evolene

Evolene je městečko ve frankofonní části kantonu Wallis v údolí Val d´Hérens u hranic s Itálií. Nad obcí se tyčí bezmála třítisícové vrcholky Pic d´Artsinol, Mont Rouge a Pigne d´Arolla.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Evolene - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Evolene

Mapa lyžařského střediska Evolene

Lyžařský areál Evolene je součástí oblasti 4-Vallées, pro něž platí jednotný skipas. Zdejší středisko se nachází v nadmořské výšce 1 407 – 2 680 metrů a nabízí 42 km sjezdových tratí, které obsluhuje 7 vleků a jedna sedačková lanovka (z Lannazu do Chemeuille Artsinol) o celkové přepravní kapacitě 8 900 osob za hodinu. Na lyžaře tu čeká na 12 km modrých sjezdovek, především v dolní patrii areálu pod lanovkou, a dále 25 km červených tratí v horní partii skiareálu mezi sedly Col de Meina a Mandelon. Krom toho vede jedna černá sjezdovka prakticky z horní stanice vleku v nadmořské výšce 2 680 metrů až k dolní stanici, kde se napojuje na modrou a vede do Lannazu.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky a lanovka jsou v provozu od 8:45 do 16:15. Jednodenní jízdné vyjde na 41 CHF pro dospělého a 20 CHF pro děti, pětidenní skipas stojí 190 CHF, poloviční dětský 95 CHF.

 

Služby, kontakt

 

V rámci areálu najdete lyžařskou školu, půjčovnu vybavení i několik restaurací a barů (ten nejvýše položený je na horní stanici vleku La Nouva v nadmořské výšce 2 340 metrů). K oblíbeným atrakcím patří také paragliding. V Evolene jsou dvě parkoviště, odkud dopravují návštěvníky skibusy k dolní zastávce lanovky, jedno parkoviště je přímo pod touto zastávkou.

 

www.evolene-region.ch

 

Poloha

Poloha: kanton Wallis, Švýcarsko

Souřadnice: 46° 6' 47" SŠ, 7° 29' 45" VD

Evolene - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Švýcarsko)

 
Publikováno: 07.12.2011
Aktualizováno: 07.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Evolene

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist