Champéry - lyžařské středisko (Švýcarsko)

Champéry - lyžařské středisko

Lyžařský rezort Champéry

Lyžařský rezort Champéry

Pitoreskní městečko Champéry, ležící v nadmořské výšce zhruba 1 000 metrů, je centrem stejnojmenného lyžařského rezortu, který leží na území švýcarského kantonu Valais, při hranicích s Francií. Jedná se o jeden z rezortů mamutí přeshraniční oblasti Les Portes du Soleil, která disponuje celkem 650 kilometry sjezdových tratí, rozprostírajícími se v nadmořské výšce od 1 000 do 2 466 metrů. Přístup na svahy areálu Les Portes du Soleil z vesničky Champéry zajišťuje kabinková lanovka.

 

Champéry - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Champéry

Mapa lyžařského střediska Champéry

Na svazích nad vesnicí Champéry a vedlejšími vískami Chavanette a Avoriaz se můžete těšit zhruba na 150 kilometrů sjezdovek, ležících v nadmořské výšce od 1 000 do 2 400 metrů. Většina terénů přímo nad Champéry nabízí převážně krotké svahy, jejichž nenáročné profily ocení zejména začátečníci a rodiny s malými dětmi. Výjimku z této jinak platné charakteristiky představuje velmi náročná boulovitá trať jménem La Chavanette. V nejbližších rezortech Champéry se můžete těšit na snowparky, boardercrossovou dráhu, lyžařskou školu a noční lyžování. V okolí Champéry se nachází zhruba 10 kilometrů běžkařských tratí.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v Champéry jezdí od 8:30 do 16:30. Noční lyžování je v Champéry v provozu každou středu do 21:30. Jednodenní skipas pro celou oblast Les Portes du Soleil stojí 57 CHF a šestidenní permice se stejnou působností přijde na 270 CHF.

 

Služby, kontakt

 

Ve vesnici Champéry se po večerním návratu ze sjezdovky můžete vydat do restaurace, baru, případně navštívit některý z obchodů. Rovněž se můžete seznámit s tradičními řemesly tamních obyvatel, kteří udržují místní tradice do dnešních dnů.

 

www.champery.ch

Poloha

Poloha: jihozápadní Švýcarsko, kanton Valais

Souřadnice: 46° 11′ SŠ, 06° 52′ VD

Champéry - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Švýcarsko)

 
Publikováno: 27.12.2011
Aktualizováno: 27.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Champéry

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist