Bivio - lyžařské středisko (Švýcarsko)

Bivio - lyžařské středisko

Lyžařské středisko Bivio

Lyžařské středisko Bivio

Vesnička Bivio se nachází na jihovýchodě Švýcarska v kantonu Graubünden a počet jejích stálých obyvatel nepřesahuje 500, takže je ideálním místem pro poklidnou dovolenou stranou každodenního ruchu a navíc v krásné přírodě.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bivio - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Bivio

Mapa lyžařského střediska Bivio

Skiareál nad Biviem leží v nadmořské výšce 1 769 – 2 560 metrů a fungují zde 3 vleky a jeden cvičný dětský vlek, které obsluhují dohromady 40 km sjezdovek. Mezi zdejšími tratěmi najdete jak modré (Tua, Culman – Ets), tak černé (Valenta, Negrin, Slalom Hang), většina jich ale je červených, přičemž nejdelší sjezdovka Standart vede od horního výstupu z vleku až dolů do Bivia. V rámci areálu je k dispozici také funpark.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky jsou v provozu od 9:00 do 16:00 a jednodenní jízdenka vyjde na 39 CHF pro dospělého a 20 CHF pro dítě. Pětidenní skipas stojí 174 CHF a zlevněný pro děti 87 CHF.

 

Služby, kontakt

 

Vzhledem k tomu, že městečko je spíše malé, najdete zde sice standardní služby jako je lyžařská škola, půjčovna vybavení či wellness, nicméně restaurací a barů zde najdete spíše pomálu. Středobodem skiareálu i obce, kde se nachází například inforcentrum, restaurace či parkoviště, je dolní stanice vleku Tua.

 

www.savognin.ch

 

Poloha

Poloha: kanton Graubünden, Švýcarsko

Souřadnice: 46° 27' 54" SŠ, 9° 39' 6" VD

Bivio - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Švýcarsko)

 
Publikováno: 06.12.2011
Aktualizováno: 06.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Bivio

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist