Pontresina - lyžařské středisko (Švýcarsko)

Pontresina - lyžařské středisko

Lyžařské středisko Pontresina - Diavolezza

Lyžařské středisko Pontresina - Diavolezza

Městečko Pontresina se nachází v jihovýchodní části Švýcarska a je součástí regionu Sv. Mořic – Engadin. Obec obklopená borovicovými a modřínovými lesy láká svou starobylostí, kamennými domky i hotely v historizujícím a secesním slohu. Pontersina má ideální polohu a je dobrým výchozím bodem pro vyjížďky k jednotlivým lyžařským areálům.

 

 

 

 

 

 

 

Pontresina - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Pontresina - Diavolezza

Mapa lyžařského střediska Pontresina - Diavolezza

Lyžařské středisko Pontresina – Diavolezza je oblíbené zejména zkušenými a zdatnými lyžaři. Jeho dominantou jsou dva vrcholy – Piz Lagalb (2 959 m n.m.) a protilehlá Diavolezza (2 978 m n.m.). Na oba vrcholy vedou kabinové lanovky, k dispozici je ještě jeden kratší vlek v údolí a sedačková lanovka Gletscher vedoucí na vrchol Sass Queder (3 066 m n.m.). Piz Lagalb nabízí strmé severní svahy s černou (Minor) a červenou (Giandas) sjezdovkou, nádherné úseky hlubokého sněhu a boulovaté pasáže. Jedná se skutečně o extrémně technicky náročné sjezdy určené těm nejzkušenějším. Na svazích Diavloezza najdete středně těžké sjezdovky s některými těžšími pasážemi. Nejdelší červená sjezdovka Firn – Diavolezza překonává převýšení přes 1 000 metrů.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vlek a lanovky jsou v provozu od 7:45 do 17:00 hodin, večerní lyžování probíhá v pátek od 19:00 až do 2:00 hodin. Celodenní skipas stojí 69 CHF pro dospělého a 23 CHF pro děti. Šestidenní jízdenka (platná ve všech areálech Engadin – St. Moritz) vyjde na 348 CHF a zlevněná na 118 CHF.

 

Služby, kontakt

 

Údolím Bernina projíždí vlak a dopravu zajišťují rovněž skibusy, které mají zastávku u obou dolních stanic lanovky. Zde také najdete parkoviště a restauraci. Občerstvení je k dispozici i na vrcholových stanicích lanovek. V oblasti služeb patří Pontersina společně s celou oblastí Sv. Mořic – Engadin k tomu nejlepšímu, co si můžete dopřát.)

 

www.pontresina.ch

 

Poloha

Poloha: kanton Graubünden, Švýcarsko

Souřadnice: 46° 29' 44" SŠ, 9° 54' 35" VD

Pontresina - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Švýcarsko)

 
Publikováno: 29.12.2011
Aktualizováno: 29.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Pontresina

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist