Gstaad - lyžařské středisko (Švýcarsko)

Gstaad - lyžařské středisko

Pohled na městečko Gstaad

Pohled na městečko Gstaad

Gstaad je jedním z nejznámějších horských středisek ve Švýcarsku a přestože je považován spíše za exkluzivní lokalitu, městečko se sedmi tisíci obyvateli si uchovává svůj horský ráz a můžete zde potkat jak známé celebrity tak ale i rodiny s dětmi.

 

 

 

 

 

 

 

Gstaad - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Gstaad

Mapa lyžařského střediska Gstaad

Skiareál Gstaad (1 000 – 3 000 m n.m.) se rozkládá nad samotným městečkem a vesnicemi v jeho okolí pod vrcholy alpských čytřtisícovek. Nabízí na 220 km sjezdových tratí všech obtížností (128 km modrých, 59 km červených a 33 km černých). Celé středisko je rozděleno do šesti sektorů, z nichž každá má vlastní skipas. Největším je sektor 1 se 105 km tratí především lehčích a středně těžkých. Zejména mezi vrcholy Saanerslochgrat a Horneggli najdete hustou síť modrých sjezdovek. Na své si zde přijdou ale i milovníci carvingu a freeridingu. Nejvýše položené svahy najdete v sektoru 4, kde ve výšce 3 000 m n.m. lze lyžovat na stále zasněžením ledovci Les Diablerets-Gletscher. K dispozici jsou tu poměrně náročné a dlouhé sjezdy. V provozu je zde celkem 57 přepravních zařízení o celkové přepravní kapacitě 57 600 osob za hodinu. V oblasti se nachází také 4 snowparky. Areál má díky své velikosti co nabídnout skutečně každému a jeho návštěva patří k nezapomenutelným zážitkům.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky a lanovky jsou v provozu od 9:00 do 16:30. Ačkoli má každý ze sektorů vlastní skipas, k dispozici je také jednotné jízdné TopCard platné ve všech sektorech. Dvoudenní jízdné vyjde na 123 CHF pro dospělého a 62 CHF pro dítě. Sedmidenní TopCard stojí 363 CHF a zlevněná pro děti 182 CHF.

 

Služby, kontakt

 

Gstaad i okolní vesničky v údolí nabízí služby na perfektní úrovni, tak jak se patří na exkluzivní horské středisko, včetně aprés ski, mnoha značkových obchodů a apartmánového ubytování. K zajímavým atrakcím patří například možnost seskoku z helikoptéry na lyžích.

 

www.gstaad.ch

Poloha

Poloha: kanton Bern, Švýcarsko

Souřadnice: 46° 28' 34" SŠ, 7° 17' 3" VD

Gstaad - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Švýcarsko)

 
Publikováno: 28.12.2011
Aktualizováno: 28.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Gstaad

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist