Grächen - lyžařské středisko (Švýcarsko)

Grächen - lyžařské středisko

Horská vesnička Grächen

Horská vesnička Grächen

Grächen je typická horská vesnice ležící na náhorní plošině nad údolím Matteral, která nabízí svým návštěvníkům až 300 slunečných dní v roce. Díky blízkosti středisek jako Zermatt či Saas-Fee zůstává trochu stranou pozornosti turistického ruchu, takže zde zažijete poklidnou rodinnou atmosféru, která je jednou z hlavních předností lokality.

 

 

 

 

 

Grächen - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Grächen

Mapa lyžařského střediska Grächen

Lyžařský areál Grächen leží v nadmořské výšce 1 619 – 2 864 metrů na západních svazích třítisícového Seetalhornu. Sjezdovky se vyznačují nižší a střední obtížností a 95 % jich je uměle zasněžováno a skvěle upraveno. Pod Seetalhornem, nejvyšším bodem střediska, se větví méně frekventované červené sjezdovky buď podél vleku Plattja nebo napravo směrem k Stafelu. Pod druhým zdejším vrcholem Furggen (2 272 m n.m.) se rozkládá středisko Hannigalp s mírnými modrými sjezdovkami a dětským areálem Kinderparadies, takže tato část je oblíbena zejména rodinami s dětmi. Zároveň tu však najdete i jedinou prudší černou sjezdovku č.5, která je dostatečně široká i pro carving. Celkem 40 sjezdových tratí (6 km modrých, 26 km červených a 3 km černých) tu obsluhuje 5 vleků, 3 sedačkové lanovky a 2 kabinové lanovky o přepravní kapacitě 10 700 osob za hodinu.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky a lanovky jsou v provozu od 8:30 do 16:00 a celodenní jízdné stojí 53 CHF pro dospělé a zlevněné pro děti 26 CHF. Sedmidenní skipas vyjde na 300 CHF a snížený dětský na 180 CHF.

 

Služby, kontakt

 

Skiareál Grächen nabízí lyžařskou školu, půjčovnu vybavení i dětský kouzelný svět (Kinderparadies), který je zdarma. V dětském koutku si mohou rodiče nechat pohlídat své děti. K dispozici jsou také tratě pro pěší túry a výlety na sněžnicích. Oblast je proslulá rovněž špičkovou gastronomií a v tomto směru byste neměli opomenout například restauraci Bärgji-Alp. Díky odlehlosti místa najdete v Grächen uličky, které jsou zcela bez aut a vládne tu poklidná atmosféra.

 

www.graechen.ch

 

Poloha

Poloha: kanton Wallis, Švýcarsko

Souřadnice: 46° 11' 49" SŠ, 7° 50' 23" VD

Grächen - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Švýcarsko)

 
Publikováno: 08.12.2011
Aktualizováno: 08.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Grächen

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist