Lauberhorn-Wengen - lyžařské středisko (Švýcarsko)

Lauberhorn-Wengen - lyžařské středisko

Ski areál Lauberhorn

Ski areál Lauberhorn

Lauberhorn je vrchol v Bernských Alpách v nadmořské výšce 2 472 metrů. Je znám především jako místo každoročního konání Světového poháru. Společně s několika dalšími středisky tvoří součást skiregionu Jungfrau pod majestátními vrcholky Eigeru, Mönschu a Jungfrau.

 

 

 

 

 

 

Lauberhorn-Wengen - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Lauberhorn-Wengen

Mapa lyžařského střediska Lauberhorn-Wengen

Oblast Lauberhorn se nachází přímo pod ledovcem Eiger a zdejší sjezdy vedou směrem dolů do prominentní horské vesničky Wengen. V blízkosti sedla Kleine Scheidegg začíná pláň černých sjezdovek a také několik červených tratí spadajících na druhou stranu do údolí k Holensteinu a Grindelwaldu. Nachází se zde také závodní trať Světového poháru, která je se svými téměř 4,5 kilometry nejdelší v celém seriálu závodů a společně s rakouským Hahnenkammem soutěží o titul nejnáročnějšího a nejnebezpečnějšího sjezdu. Lyžaři zde dosahují v některých pasážích až stokilometrové rychlosti. Nenajdete zde příliš strmé pasáže, ačkoli několik úseků je poměrně prudkých a nachází se zde také velmi úzký vjezd do tunelu. Těsně před cílem je pak náročný skok do zatáčky. Skutečným unikátem je pak 13 km dlouhá tarť z Lauberhornu do Grindelwaldu. Zajímavý zážitek také nabízí červené a modré sjezdovky křižující napříč svahy mezi Kleine Scheidegg a Männlichen, kde také najdete carvingovou trať. Skiareál Lauberhorn – Wengen je největší z celé oblasti Jungfrau a k dispozici je tu 15 přepravních zařízení obsluhujících 44 sjezdových tratí.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky a lanovky jsou v provozu od 8:30 do 16:15 a jednodenní skipas vyjde na 62 CHf pro dospělého a 31 CHF pro dítě. Sedmidenní jízdné stojí 310 CHF a zlevněné pro děti od 6 do 16 let 155 CHF.

 

Služby, kontakt

 

Do oblasti Wengenu nevede silnice, čili jedinou možností, jak se sem dostat, je vysokohorská železnice Wengerbalpbahn. K dispozici jsou tu obvyklé služby jako půjčovna lyží, skiservis, lyžařská škola či snowboardový funpark. Dále tu najdete sáňkařskou dráhu, kluziště, hřiště na metanou či vyzkoušet jízdu se psím spřežením.

 

www.jungfrau.ch

Poloha

Poloha: kanton Bern, Švýcarsko

Souřadnice: 46° 35' 33" SŠ, 7° 56' 53" VD

Lauberhorn-Wengen - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Švýcarsko)

 
Publikováno: 29.12.2011
Aktualizováno: 29.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Lauberhorn-Wengen

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist