Bellwald - lyžařské středisko (Švýcarsko)

Bellwald - lyžařské středisko

Bellwald, lanovka

Bellwald, lanovka

Bellwald je označení obce v kantonu Valais na jihu Švýcarska u hranic s Itálií. Zdejší lyžařský areál se rozkládá v blízkosti městečka Wallis v údolí Rhony u ledovce Fiescher.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bellwald - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Bellwald

Mapa lyžařského střediska Bellwald

Sezóna v Bellwaldu zpravidla trvá od prosince do dubna a díky nadmořské výšce 1 600 – 2500 metrů jsou tu dobře zajištěny ideální sněhové podmínky. K dispozici je zde na 13 sjezdovkách 35 km tratí všech stupňů obtížnosti – 10 km modrých sjezdovek, 20 km červených a jedna 5 km dlouhá černá sjezdovka. Všechny tratě se nachází na jednom svahu nad Bellwaldem a jsou obsluhovány 2 lanovkami a 3 vleky. V horní pasáži skiareálu, od stanice lanovky Fleschen směrem nahoru najdete již jen červené sjezdovky a je zde také vhodný terén pro freeriding. Nalevo od horní stanice lanovky Fleschen se nachází také snowpark.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Lanovky a vleky jsou v provozu od 9:00 do 16:15 a jednodenní skipas stojí 49 CHF pro dospělého a 34 CHF pro dítě, sedmidenní jízdné vyjde na 276 CHF respektive 193 CHF pro děti.

 

Služby, kontakt

 

Bellwald je součástí rozsáhlejšího lyžařského regionu Aletsch – Bellwald. V samotné obci, která je spíše klidnou horskou vesnicí, příliš aprés ski služeb nenajdete. Ve skiareálu je k dispozici půjčovna vybavení, lyžařská a snowboardová škola a skiservis. Obec je přístupná po silnici, nicméně velkokapacitní parkoviště se zde nenachází.

 

www.bellwald.ch

 

Poloha

Poloha: Valais, Švýcarsko

Souřadnice: 46°26´ SŠ, 08°09´ VD

Bellwald - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Švýcarsko)

 
Publikováno: 06.12.2011
Aktualizováno: 06.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Bellwald

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist