Saastal - lyžařské středisko (Švýcarsko)

Saastal - lyžařské středisko

Lyžařské středisko Saastal

Lyžařské středisko Saastal

Údolí Saastal je unikátní svou polohou a impozantními horskými kulisami třinácti čtyřtisícovek, které obklopují čtyři zdejší obce – Saas-Balen, Saas-Grund, Saas-Almagel a Saas-Fee. Jelikož se jedná o ledovcovou oblast, sezóna zde trvá až do pozdního jara.

 

 

 

 

 

 

 

Saastal - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Saastal

Mapa lyžařského střediska Saastal

Lyžařské středisko se nachází v nadmořské výšce 1 483 – 3 600 metrů a k dispozici je tu téměř 150 km sjezdovek (5 černých, 31 červených a 15 modrých). Celé středisko je poměrně kompaktní a jednotlivé jeho části jsou propojeny vleky. Přepravní zařízení Allalin 1 a Allalin 2 vyváží lyžaře do nejvýše položené části skiareálu až do výšky 3 600 m n.m., kde se nachází letní skiareál s 20 km sjezdovek. Vzhledem k široké nabídce si zde přijdou na své jak milovníci carvingu, tak i méně zkušení lyžaři, pro které je určena například trať u vleků Stafelwald či široká a plochá sjezdovka č.4 a také tratě v okolí Saas-Grund a Saas-Almagel. Pro zkušenější lyžaře je k dispozici například carvingová sjezdovka č.10a či poměrně málo frekventovaná č.17a směrem na Felskinn. Pro opravdu zkušené je tu pak černá sjezdovka Galen, kde se dříve jezdil Světový pohár či sjezdovka č.1 z Hohsaas do Kreuzboden. Pro snowboardisty tu funguje jak začátečnický snowpark tak Main Park pro pokročilé.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky a lanovky jsou v provozu od 9:00 do 16:00. Jednodenní skipas vyjde na 73 CHF pro dospělého a 44 CHF pro dítě. Sedmidenní jízdné stojí 422 CHF a dětské 234 CHF. K dispozici jsou také poněkud levnější skipasy jen pro jednotlivá střediska (např. jen pro Saas-Fee).

 

Služby, kontakt

 

V celé oblasti funguje obvyklá nabídka služeb jako jsou půjčovny vybavení, skiservisy či lyžařské školy. Městečko Saas-Fee (bez automobilové dopravy) nabízí rušnou zábavu a noční život. Středisko Mittelallalin je obsluhováno nejvyšší podzemní lanovou dráhou na světě Metro Alpin a najdete tu nejvýše položenou otáčivou restauraci na světě. Na svazích se nachází několik horských chat s možností občerstvení, v údolí pak najdete dostatek velkokapacitních parkovišť a celé údolí je také propojeno skibusy.

 

www.saastal.ch

 

Poloha

Poloha: kanton Valais, Švýcarsko

Souřadnice: 46° 8' 6" SŠ, 7° 58' 21" VD

Saastal - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Švýcarsko)

 
Publikováno: 29.12.2011
Aktualizováno: 29.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Saastal

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist