Mürren-Schilthorn - lyžařské středisko (Švýcarsko)

Mürren-Schilthorn - lyžařské středisko

Rezort Mürren-Schilthorn

Rezort Mürren-Schilthorn

Středisko Mürren-Schilthorn je jedním z rezortů, které dohromady utvářejí rozlehlou lyžařskou oblast Jungfrau, ležící ve stínu stejnojmenného čtyřtisícového vrcholku na území švýcarského kantonu Bern. Sjezdové tratě střediska, vinoucí se po úbočí hory Schilthorn, sahají nejvýše ze všech rezortů areálu Jungfrau. Na vrcholku Schilthornu, ve výšce 2 970 metrů, si můžete dopřát kulinární zážitek v panoramatické restauraci jménem Piz Gloria, která se pozvolna otáčí a skýtá tak úchvatný výhled na okolní alpské velikány.

 

Mürren-Schilthorn - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Mürren-Schilthorn

Mapa lyžařského střediska Mürren-Schilthorn

V rámci skiareálu Mürren – Schilthorn (1 650 – 2 971 m n.m.), které se nachází nad údolní obcí Lauterbrunnen – najdete na 53 km sjezdových tratí, přičemž většina z nich patří spíše ke střední či vyšší obtížnosti. Nachází se tu také nejdelší sjezdovka v celém regionu Jungfrau – 16 km dlouhý sjezd z převýšením 2 200 metrů z vrcholu Piz Gloria do Lauterbrunnen. Proslulá je také sjezdovka Inferno-Strecke, kde na 12 kilometrech překonávají lyžaři dvoukilometrové převýšení. Zde se každoročně také pořádá extremní závod Inferno Rennen. V oblasti Schiltgrat jsou k dispozici spíše méně náročné či středně náročné sjezdy, naopak na druhé straně střediska u Schilthornu najdete sice několik pěkných modrých tratí, ale většina sjezdovek je pro velmi zkušené lyžaře. Zdejší terén je velice atraktivní, plný obrovských balvanů, terénních vln a kompresí. Dolní část areálu je typická pro změnu spíše širokými a přehlednými sjezdovkami. V provozu je zde 15 přepravních zařízení (6 kabinových lanovek, 7 sedačkových lanovek a 2 vleky) s přepravní kapacitou 10 000 osob za hodinu. Nachází se zde také svahy ideální pro freeriding.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky a lanovky jsou v provozu od 8:30 do 16:15. Jednodenní jízdné v Mürren – Schilthorn vyjde na 62 CHF pro dospělého a 31 CHF pro dítě. Sedmidenní skipas stojí 291 CHF a zlevněný dětský 146 CHF.

 

Služby, kontakt

 

Mezi středisky Mürren a Lauterbrunnen jezdí vlak, dole v údolí funguje také autobusové spojení. V samotném městečku je k dispozici několik hotelů poskytujících služby na vysoké úrovni, většina aprés ski aktivit a turistického ruchu se soustřeďuje v jiných oblastech regionu Jungfrau, například ve městě Interlaken.

 

www.schilthorn.ch

 

Poloha

Poloha: střední Švýcarsko, kanton Bern

Souřadnice: 46° 33' 27" SŠ, 7° 50' 6" VD

Mürren-Schilthorn - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Švýcarsko)

 
Publikováno: 27.12.2011
Aktualizováno: 29.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Mürren-Schilthorn

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist