Saas-Fee - lyžařské středisko (Švýcarsko)

Saas-Fee - lyžařské středisko

Vesnička Saas-Fee

Vesnička Saas-Fee

Oblíbené švýcarské středisko Saas-Fee se rozprostírá ve stínu čtyřtisícových alpských velikánů na území kantonu Valais. Velká nadmořská výška a skutečnost, že zhruba polovina sjezdovek leží na ledovci, způsobuje, že Saas-Fee je jedním ze sněhově nejspolehlivějších rezortů celého starého kontinentu. Saas-Fee, mající 100 kilometrů sjezdovek, je největším lyžařským rezortem údolí Saas, které disponuje celkem zhruba 150 kilometry tratí. Jedinečnou atmosféru vesničky Saas-Fee utváří i skutečnost, že je do ní zapovězen vjezd automobilům, jak tomu v některých švýcarských střediscích bývá.

 

Saas-Fee - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Saas-Fee

Mapa lyžařského střediska Saas-Fee

V rezortu Saas-Fee se lyžaři mohu těšit na 100 kilometrů sjezdových tratí, rozprostírajících se v nadmořské výšce od 1 800 do 3 600 metrů. Modrou obtížnost má 20 kilometrů sjezdovek, 60 kilometrů připadá na červené svahy a 20 kilometrů tratí se může pochlubit černou obtížností. Nejdelší svezení vám poskytne 14kilometrová sjezdovka, vedoucí z vrcholku Mittelallalin až do údolí. Po rezortu Saas-Fee lyžaře transportuje celkem 21 lanovek a vleků (1 pozemní kabinová lanovka, 7 kabinek, 2 sedačkové lanovky, 11 pozemních vleků), schopných za hodinu přepravit přes 23 000 lidí. Můžete se těšit na snowparky, u-rampu a lyžařskou školu. Na vrcholku Mittelallalin vás čeká panoramatická restaurace, která se pomalu otáčí a poskytuje úchvatný výhled po okolí.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v rezortu Saas-Fee jezdí od 8:30 do 16:00. Za jednodenní permici dospělý lyžař zaplatí 68 CHF, šestidenní skipas jej přijde na 346 CHF.

 

Služby, kontakt

 

Nabídka aprés-ski aktivit v Saas-Fee je velmi široká. Můžete počítat s restauracemi, bary, obchody a dále pak wellness centrem, kluzištěm a bazénem.

 

www.saas-fee.ch

 

Poloha

Poloha: jižní Švýcarsko, kanton Valais

Souřadnice: 46° 6' 38" SŠ, 7° 55' 47" VD

Saas-Fee - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Švýcarsko)

 
Publikováno: 27.12.2011
Aktualizováno: 27.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Saas-Fee

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist