Engadin-St. Moritz - lyžařské středisko (Švýcarsko)

Engadin-St. Moritz - lyžařské středisko

Engadin – St. Moritz, středisko Diavolezza

Engadin – St. Moritz, středisko Diavolezza

Svatý Mořic je proslulé zimní středisko na břehu Moritzer See ve východním Švýcarsku. Jako i jiná alpská střediska je oblíbenou destinací jak turistů tak i společenské smetánky, za což vděčí jak perfektním lyžařským terénům v okolí, tak minerálním pramenům a příhodnému klimatu s více jak 300 slunečnými dny v roce. V letech 1928 a 1948 se zde konaly zimní olympijské hry.

 

 

 

 

 

Engadin-St. Moritz - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Engadin – St. Moritz

Mapa lyžařského střediska Engadin – St. Moritz

Oblast Engadin – St. Moritz je lyžařským rájem a sdružuje celkem 13 středisek, které jsou navzájem propojeny a platí zde jednotný skipas. V nadmořské výšce 1 750 – 3 303 metrů zde můžete vyzkoušet na 350 km sjezdových tratí všech obtížností (70 km modrých, 245 km červených a 35 km černých) v sezóně, která trvá od října do května. Přímo nad Sv. Mořicem se nachází vrcholek Piz Nair (3 057 m n.m.) s lyžařským střediskem Corvigilia s rozsáhlými a širokými tratěmi ideálními pro carving. V horních partiích pak je dostatek prostoru pro freeriding. Najdete zde také závodní trať Corviglio a bývalou olympijskou sjezdovku. Protilehlý vrcholek Corvatsch (nejvyšší na lyžích dosažitelný bod východních Alp) nad jezerem Silvaplana nabízí poměrně prudké tratě na ledovci, například černou sjezdovku vedoucí až do čtvrti Bad. Dalším střediskem je například Furtschellas klikatými a spíše úzkými sjezdovkami, které však nejsou tak sportovně náročné a vhodné i pro rodiny s dětmi, či Diavolezza, tvořená hustou sítí červených tratí. Zde se také nachází proslulý ledovec Morterasch. Všem návštěvníkům se zde nabízí snad nevyčíslitelné možnosti sportovního vyžití od těch velmi lehkých terénů až po nejnáročnější sportovní výkony, k jakým patří například desetikilometrový sjezd přes ledovec Morterasch. V provozu je tu 56 lanovek a vleků.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky a lanovky jsou v provozu od 7:45 do 17:00 hodin, večerní lyžování probíhá v pátek od 19:00 až do 2:00 hodin. Celodenní skipas (platný pouze v jednom areálu) stojí 69 CHF pro dospělého a 23 CHF pro děti. Šestidenní jízdenka (platná ve všech areálech) vyjde na 348 CHF a zlevněná na 118 CHF.

 

Služby, kontakt

 

Výhodou oblasti kromě toho nejširšího spektra služeb, jaké si lze představit, je také dobrá dostupnost (750 km z Prahy) a bohatý kulturní i noční život.

 

www.engadin.stmoritz.ch/winter/en

 

Poloha

Poloha: kanton Graubünden, Švýcarsko

Souřadnice: 46°29´ SŠ, 09°50´ VD

Engadin-St. Moritz - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Švýcarsko)

 
Publikováno: 07.12.2011
Aktualizováno: 07.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Engadin-St. Moritz

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist