Arosa - lyžařské středisko (Švýcarsko)

Arosa - lyžařské středisko

Lyžařské středisko Arosa

Lyžařské středisko Arosa

Arosa se nachází v údolí Schanfig poblíž Churu ve východním Švýcarsku v sousedství známějšího Davosu a Lenzerheide-Valbella. Díky své poloze je od obou středisek poměrně odloučená a někdy je označována jako místo „na konci světa“, což je zárukou osobitého kouzla místa a relativního klidu oproti jiným lokalitám. Většina návštěvníků zde tráví vícedenní pobyty a jen projíždějící hosty zde prakticky nepotkáte. Na své si zde přijdou milovníci jak letního tak zimního sportovního vyžití.

 

 

 

 

Arosa - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Arosa

Mapa lyžařského střediska Arosa

Poměrně velké turistické městečko nabízí na 5 000 lůžek a nachází se nad údolím Schanfiggertal. Okolí dominují tři vrcholy – Hörnli (2 512 m n.m.), Weisshorn (2 653 m n.m.) a Brüggerhorn (2 447 m n.m.), na jejichž úbočích se nachází na 70 km sjezdových tratí všech obtížností (z 19 sjezdovek je 40 km modrých, 45 km červených a 5 km černých) převážně orientovaných na severovýchod, z nichž nejdelší sjezdovka má 4 km a převýšení 730 m. Z Weisshornu vede dolů červená a černá sjezdovka, v prostředních pasážích se rozšiřující a spojující s okolními sjezdy v oblasti Tschuggenhütte, kde se nachází hojnost modrých tratí. Nejdelší modrá sjezdovka spojuje vrchol Hörnli s Arosou. Za vyzkoušení stojí také červená sjezdovka z Brüggerhornu, která je obvykle stranou zájmu a nenarazíte tu na mnoho lyžařů. Milovníci freeridingu zde najdou prudší volné terény zejména pod Weisshornem. Arosa je pověstná i komfortem přepravních zařízení – v provozu jsou 4 kabinové lanovky, 5 sedačkových lanovek a 4 vleky. Součástí areálu jsou i 3 snowparky.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Jednodenní skipas stojí 61 CHF pro dospělého a 20 CHF zlevněný pro dítě. Sedmidenní jízdné Vás vyjde na 310 CHF v plné ceně a 103 CHF pro dítě.

 

Služby, kontakt

 

Součástí skiareálu v Arose jsou dětské parky (JUNIOR Magic Park či Skisafari), své služby zde nabízí i lyžařské školy a půjčovny vybavení. V údolí najdete 5 velkokapacitních parkovišť, dopravu mezi jednotlivými lanovkami zajišťují také skibusy a nachází se zde i zastávka vlaku. Autem se do Arosy dostanete z Churu po 30 km dlouhé silnici s 360 zatáčkami.

 

www.arosabergbahnen.com

 

Poloha

Poloha: kanton Graubünden, Švýcarsko

Souřadnice: 46°47´ SŠ, 09°41´ VD

Arosa - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Švýcarsko)

 
Publikováno: 06.12.2011
Aktualizováno: 06.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Arosa

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist