Lungern-Schönbüel - lyžařské středisko (Švýcarsko)

Lungern-Schönbüel - lyžařské středisko

Lyžařské středisko Lungern - Schönbüel

Lyžařské středisko Lungern - Schönbüel

Obec Lungern se nachází v centrálním Švýcarsku u jezera Lungerersee v údolí uprostřed okolních horských dvoutisícových vrcholků. Jedná se o tradiční švýcarskou vesničku s domy rozloženými kolem jezera a malebným kostelem. Lyžařská sezóna zde trvá od poloviny prosince do dubna.

 

 

 

 

 

 

 

 

Lungern-Schönbüel - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Lungern - Schönbüel

Mapa lyžařského střediska Lungern - Schönbüel

Lyžařské středisko Lungern – Schönbüel se nachází nad obcí a sjezdovky končí v Turren, kam Vás z Lungern doveze kabinová lanovka (gondola), která pojme až 55 osob. Samotný skiareál se nachází v nadmořské výšce 1 562 – 2 011 metrů a nabízí 24 km sjezdových tratí: 13 km modrých, 6 km červených a 4 km černých. Hlavní osou střediska je čtyřsedačková lanovka vedoucí z Turren až na Schönbüel (2 011 m n.m.), kde začínají sjezdovky a odsud se můžete vydat buď doleva k jednomu ze tří kratších vleků nebo se pustit po modré sjezdovce s převýšením 450 m dolů do Turren. Zdejší sjezdovky jsou spíše méně náročné a vhodné i pro rodiny s dětmi. Jejich hlavní devizou je především přehlednost a relativní klid zdejšího střediska.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky jsou v provozu od 9:00 do 16:00, kabinová lanovka od 9:00 do 17:00. Jednodenní jízdné vyjde na 46 CHF pro dospělého a 30 CHF pro děti od 6 do 15 let. Sedmidenní skipas stojí 224 CHF a dětský 160 CHF. Slevy jsou poskytovány seniorům a mládeži od 16 do 19 let.

 

Služby, kontakt

 

V rámci skiareálu funguje lyžařská škola a půjčovna vybavení, v obci Lungern jsou k dispozici obvyklé služby jako ubytování, aprés ski bary či wellness služby. Zpestřením pobytu může být také návštěva indoorové střelnice, která se zde nachází.

 

www.panoramawelt.ch

 

Poloha

Poloha: kanton Obwalden, Švýcarsko

Souřadnice: 46° 47' 8" SŠ, 8° 9' 32" VD

Lungern-Schönbüel - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Švýcarsko)

 
Publikováno: 29.12.2011
Aktualizováno: 29.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Lungern-Schönbüel

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist