Grimentz - lyžařské středisko (Švýcarsko)

Grimentz - lyžařské středisko

Lyžařský rezort Grimentz

Lyžařský rezort Grimentz

Alpská vesnička Grimentz se nachází na úpatí hory Weisshorn na jižním konci údolí Val d´Annivier obklopena majestátními čtyřtisícovými vrcholy. V samotné vesnici žije asi 500 místních obyvatel, což dává obci rodinný ráz. Díky ideální poloze zde trvá lyžařská sezóna od prosince do dubna.

 

 

 

 

 

 

 

 

Grimentz - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Grimentz

Mapa lyžařského střediska Grimentz

Skiareál se rozkládá přímo nad vesnicí v nadmořské výšce 1 600 – 2 900 metrů na úpatí Becs-de-Bosson (3 149 m n.m.) a Roc d´Orzival (2 853 m n.m.). K dispozici je tu na 42 km sjezdovek všech obtížností (13 km modrých, 17 km červených a 12 km černých). Ty obsluhuje jedna kabinová lanovka vyvážející návštěvníky do stanice Bendoila, odkud dále míří vzhůru 3 sedačkové lanovky a 7 vleků. Méně náročné tratě vedou z nižšího vrcholu Roc d´Orzival nalevo k sedlu, obtížnější červené a černé tratě (včetně černé sjezdovky Lona s převýšením více než 800 m) najdete na svazích Becs-de-Bosson. K dispozici je zde také sjezdovka FIS a snowpark.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky a lanovky jsou v provozu od 9:00 do 16:00 a jednodenní jízdné vyjde na 49 CHF pro dospělého a 29 CHF pro dítě. Sedmidenní skipas stojí 273 CHF v plné ceně a zlevněný pro dítě 164 CHF.

 

Služby, kontakt

 

Grimentz je součástí rozsáhlejší oblasti Val d´Anniviers, která nabízí celkem na 220 km sjezdovek. Jednotlivá střediska této oblasti ale nejsou propojena. V samotném Grimentz najdete krom snowparku také běžkařské tratě, sáňkařskou dráhu, přírodní kluziště. K nabídce služeb patří také možnost vyzkoušet si různé wellness programy či výlet na sněžnicích. Pod dolní stanicí kabinové lanovky se nachází tři parkoviště.

 

www.rma.ch

Poloha

Poloha: kanton Valais, Švýcarsko

Souřadnice: 46° 10' 41" SŠ, 7° 34' 31" VD

Grimentz - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Švýcarsko)

 
Publikováno: 28.12.2011
Aktualizováno: 28.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Grimentz

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist