Jungfrau Region - lyžařské středisko (Švýcarsko)

Jungfrau Region - lyžařské středisko

Lyžařská oblast Jungfrau Region

Lyžařská oblast Jungfrau Region

Region Jungfrau je světoznámou lyžařskou oblastí, jednou z největších ve Švýcarsku, pod vrcholky Eigeru, Mönchu a Jungfrau. Celá oblast je poměrně rozsáhlá a tvoří ji obce Grindelwald, Mürren, Lauterbrunnen, Interlaken, Unterseen a Wengen. Nabízí množství turistických atrakcí a také malebná místa bez autoprovozu, obsluhovaná všudypřítomnou železnicí, která spolu s lanovkami tvoří důmyslnou síť navzájem propojující jednotlivé lokality. Jedná se o turisty a lyžaři velmi vyhledávaný region a tak zde najdete široké spektrum služeb na velmi dobré úrovni a rozvinutý turistický průmysl.

 

Jungfrau Region - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Jungfrau Region

Mapa lyžařského střediska Jungfrau Region

Sjezdovky se nachází v nadmořské výšce 796 – 2 971 metrů a najdete tu celkem 213 km tratí, z nichž více jak polovina jsou středně obtížné červené. 39 přepravních zařízení zde každou hodinu obslouží 44 000 osob. Oblast Grindelwaldu nabízí spíše méně obtížné sjezdy, směrem k jihovýchodu a sedlu Kleine Scheidegg je terén čím dál členitější a strmější. Pod Schlitthornem a Lauberhornem se nachází i sjezd, kde se každoročně koná Světový pohár. Jednotlivé areály jsou poněkud rozdrobené a oddělené údolími, nicméně hustá dopravní síť umožňuje dobré spojení jednotlivých středisek.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Každý ze skiareálů, které tvoří Jungfrau Region, mají vlastní jízdné. Dvoudenní skipas pro celý region vyjde na 129 CHF a sedmidenní na 348 CHF. Pro děti vyjde jízdné za dva dny na 65 CHF a na sedm dní na 174 CHF.

 

Služby, kontakt

 

K zajímavým zážitkům – turisty velmi oblíbeným – patří výlet tunelovou zubačkou do sedla mezi Mönchem a Jungfrau ústící na vyhlídku na ledovci Aletschgletscher. K dispozici je také množství pěších turistických tras, sáňkařská dráha dlouhá 15 km či vyhlídkové lety vrtulníkem. Na vrcholu Schlitthornu se nachází unikátní otočná restaurace, kde byl natáčen jeden z filmů o Jamesi Bondovi.

 

www.jungfrau.ch

 

Poloha

Poloha: kantony Valais a Bern, Švýcarsko

Souřadnice: 46° 32' 13" SŠ, 7° 57' 46" VD

Jungfrau Region - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Švýcarsko)

 
Publikováno: 28.12.2011
Aktualizováno: 28.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Jungfrau Region

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist