Braunwald - lyžařské středisko (Švýcarsko)

Braunwald - lyžařské středisko

Braunwald, lanovka

Braunwald, lanovka

Braunwald je menší obec ve východní části Švýcarska v kantonu Glarus. Nachází se na plošině nad řekou Linth a je ze tří stran obklopena svahy Ortstock (2 717 m n.m.), Höchturm (2 666 m n.m.) a Eggstöcke (2 449 m n.m.).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Braunwald - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Braunchwald

Mapa lyžařského střediska Braunchwald

Ski Restort Braunwald se rozkládá v nadmořské výšce 1 256 – 1 901 metrů na převážně zalesněných svazích Eggstöcke. Celkem je tu k dispozici 32 km sjezdovek, z čehož plných 12 km tvoří tratě nejnižší obtížnosti, modré, dalších 18 km červené a 8 km černé. Díky tomuto poměru je Braunwald oblíben zejména mírně pokročilými lyžaři a rodinami s dětmi. Středisko se vlastně koncentruje kolem dvou vrcholových stanic lanovky Gumen a Seblengrat, odkud vede hustá síť červených sjezdovek po zalesněných svazích. Nejdelší sjezdovka vede se Seblengratu až do Braunwaldu, měří 6 km a překonává převýšení 650 m. Poněkud stranou se nachází lanovka Bächital se zajímavou červenou a černou tratí. Většina modrých sjezdovek má velmi mírný profil, jelikož se nachází na pozvolna se svažující planině která vede k obci. Přepravu lyžařů tu zajišťuje 7 přepravních zařízení (2 kabinové lanovky, 1 telemix, 2 sedačkové lanovky a 2 vleky). V rámci skiareálu najdete také sáňkařskou dráhu a snowpark.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky a lanovky jsou v provozu od 8:30 do 17:00. Celodenní jízdné vyjde na 43 CHF pro dospělého a 21,50 CHF pro dítě, sedmidenní skipas pak stojí 239 CHF a zlevněný pro děti 119,50 CHF.

 

Služby, kontakt

 

V rámci areálu je k dispozici lyžařská škola, půjčovna vybavení a skiservis. Na každé stanici lanovky se nabízí možnost občerstvení či restaurace a například v horní stanici lanovky Gumen dokonce i ubytování. V okolí najdete bohaté možnosti relaxace i kulturního vyžití (zejména v nedalekém městečku Linth). Dopravu do Braunwaldu zajišťuje kyvadlově lanovka od železniční stanice v Linthu, dostat se sem můžete však také autem – poblíž vleků jsou k dispozici parkoviště.

 

www.braunwald.ch

Poloha

Poloha: kanton Glarus, Švýcarsko

Souřadnice: 46° 56' 20" SŠ, 8° 59' 54" VD

Braunwald - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Švýcarsko)

 
Publikováno: 06.12.2011
Aktualizováno: 06.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Braunwald

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist