Samnaun - lyžařské středisko (Švýcarsko)

Samnaun - lyžařské středisko

Lyžařský rezort Samnaun

Lyžařský rezort Samnaun

Švýcarská vesnice Samnaun se nachází na východě země u hranic s Rakouskem a Itálií. Společně s městečkem Ischgl tvoří rozsáhlé lyžařské středisko s nejmodernějšími službami pro turisty. Místním unikátem je dvoupatrová lanovka Twinliner s kapacitou 180 osob, která vyváží lyžaře do nadmořské výšky 2 500 metrů na Alp Trida.

 

 

 

 

 

Samnaun - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Samnaun

Mapa lyžařského střediska Samnaun

Lyžařské středisko v nadmořské výšce 1 700 – 2 900 metrů nabízí 38 km modrých sjezdovek, 132 km červených, 48 km černých a 20 km freeride tras. V provozu je tu 40 přepravních zařízení včetně 5 kabinových a 24 sedačkových lanovek. Ústředním bodem skiareálu je zastávka lanovky Twinliner na Alp Trida, odkud vedou jak sjezdovky pro začátečníky s pozvolným profilem č.62, 63, 64 a 69 tak i například středně těžká sjezdovka č.76 a několik freeridových tras. Pro snowboardisty jsou ideální jednak svahy Alp Bella – Zanderstal a také například Pardatschgrad či snowpark Boarders Paradise s 30 překážkami. Největší koncentrace modrých sjezdovek je v okolí Alp Trida Eck a Idalp. Černé tratě vedou z vrcholu Palinkopf (2 864 m n.m.) do údolí Höllenkar. Z Idalpu pak lze sjet jednou z červených sjezdovek až do Ischglu.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Lanovky a vleky jsou v provozu od 8:00 do 16:00. Celodenní skipas vyjde na 45,50 eur pro dospělého a 26 eur pro dítě, šestidenní jízdné stojí 206,50 eur a zlevněné dětské 124 eur. K dispozici jsou také slevy pro seniory.

 

Služby, kontakt

 

V Ischglu najdete 6 velkokapacitních parkovišť včetně několika krytých, v Samnaun pak jedno parkoviště u dolní stanice lanovky. Celá oblast je obsluhována také skibusy. Kromě lyžování nabízí středisko také další sportovní vyžití jako například dvě přírodní sáňkařské dráhy či kluziště. Vzhledem ke své poloze je v části Samnaunu-Dorf bezcelní zóna s četnými nákupními pasážemi a nachází se tu řada komfortních hotelů a wellness center. Část Samnaun-Ravaisch je zase pověstná především apartmánovými domy.

 

www.samnaun.ch

 

Poloha

Poloha: východní Švýcarsko, kanton Graubünden

Souřadnice: 46° 56′ SŠ, 10° 21′ VD

Samnaun - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Švýcarsko)

 
Publikováno: 04.12.2011
Aktualizováno: 29.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Samnaun

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist