Lenzerheide-Valbella-Churwalden - lyžařské středisko (Švýcarsko)

Lenzerheide-Valbella-Churwalden - lyžařské středisko

Lyžařský rezort Lenzerheide-Valbella-Churwalden

Lyžařský rezort Lenzerheide-Valbella-Churwalden

Lenzerheide-Valbella-Churwalden sice nepatří do skupiny těch úplně nejznámějších švýcarských rezortů, proslulých po celém světě, to však neznamená, že byste zde nemohli prožít úžasnou zimní dovolenou. Středisko Lenzerheide-Valbella-Churwalden se rozprostírá na úbočí alpských velikánů ve východní části Švýcarské konfederace, na území rozlohou největšího kantonu Graubünden.

 

 

 

Lenzerheide-Valbella-Churwalden - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Lenzerheide-Valbella-Churwalden

Mapa lyžařského střediska Lenzerheide-Valbella-Churwalden

V rezortu Lenzerheide-Valbella-Churwalden se lyžaři mohou těšit na 155 kilometrů sjezdových tratí, rozprostírajících se v nadmořské výšce od 1 194 do 2 857 a pyšnících se tak celkovým převýšením přes 1 600 metrů. Modrou obtížnost má 74 kilometrů sjezdovek, 62 kilometrů připadá na červené svahy a 19 kilometrů tratí se může pochlubit černou obtížností. Zábavné a terénně členité tratě se klikatí po dvou protilehlých svazích, tyčících se přímo nad ubytovacími středisky. Na vrcholky svahů rezortu Lenzerheide-Valbella-Churwalden lyžaře transportuje celkem 32 lanovek a vleků (4 kabinky, 13 sedačkových lanovek, 15 pozemních vleků), schopných za hodinu přepravit přes 42 000 lidí. Můžete se těšit na snowpark a lyžařskou školu. V okolí se nachází 50 kilometrů běžeckých tratí.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky v rezortu Lenzerheide-Valbella-Churwalden jezdí od 8:30 do 16:30. Za jednodenní permici dospělý lyžař zaplatí 65 CHF, šestidenní skipas jej přijde na 313 CHF a pro jeho vydání budete potřebovat foto.

 

Služby, kontakt

 

V ubytovacích střediscích rezortu Lenzerheide-Valbella-Churwalden je bohatá nabídka aprés-ski aktivit. Kromě standardních restaurací, barů a obchodů se můžete těšit na nejdelší bobovou dráhu na světě a akvapark.

 

www.lenzerheide.com

Poloha

Poloha: východní Švýcarsko, kanton Graubünden

Souřadnice: 46° 43' 9" SŠ, 9° 34' 27" VD

Lenzerheide-Valbella-Churwalden - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Švýcarsko)

 
Publikováno: 27.12.2011
Aktualizováno: 27.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Lenzerheide-Valbella-Churwalden

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist