Aletsch Arena - lyžařské středisko (Švýcarsko)

Aletsch Arena - lyžařské středisko

Aletsch Arena, městečko Fiesch

Aletsch Arena, městečko Fiesch

Městečko Fiesch leží v jižním Švýcarsku v kantonu Wallis a u prameniště Rhony. Je součástí lyžařské oblasti Aletsch Arena, která se rozkládá na největším alpském ledovci Aletsch, který skýtá vynikající sněhové podmínky jak na východní straně, kde se právě nachází Fiesch, tak na západní, kde jsou vesnice Blatten a Belalp.

 

 

 

 

 

 

Aletsch Arena - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Aletsch Arena

Mapa lyžařského střediska Aletsch Arena

Aletsch Arena je tvořena třemi lokalitami – Fiesch, Betten a Mörel, kde jsou dolní stanice lanovek, které vyváží lyžaře do vyšších partií areálu, kde jsou teprve sjezdovky. Samotné lyžařské středisko Fiescheralp se nachází na úbočí Eggishornu (2 962 m n.m.). Z údolí vedou 2 kabinové lanovky do nadmořské výšky 2 222 metrů, kde se nachází centrum skiareálu, které je propojeno se sousedním střediskem Bettmeralp. Celá aréna nabízí 104 km sjezdových tras (82 sjezdovek, z nichž 42 km je modrých, 50 km červených a 12 km černých plus 15 km freeridových tras), které jsou obsluhovány 35 přepravními zařízeními o celkové kapacitě 35 000 osob za hodinu. Pro snowboardisty je zde k dispozici park s half-pipem.

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky a lanovky jsou v provozu od prosince do dubna v době od 8:00 do 18:30. Celodenní skipas stojí 58 CHF pro dospělého a 29 CHF pro děti, sedmidenní jízdné vyjde na 345 CHF a zlevněné na 173 CHF.

 

Služby, kontakt

 

Návštěvníkům jsou k dispozici velkokapacitní parkoviště ve Fieschi, Bettenu i Mörelu, dále také skibusy a železnice. V rámci areálu najdete jak lyžařské školy tak půjčovny vybavení i restaurace a občerstvení (dokonce i na vrcholové stanici lanovky na Eggishornu).

 

www.aletscharena.ch

 

Poloha

Poloha: kanton Wallis, Švýcarsko

Souřadnice: 46°24´ SŠ, 08°08´ VD

Aletsch Arena - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Švýcarsko)

 
Publikováno: 07.12.2011
Aktualizováno: 07.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Aletsch Arena

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist