Davos-Klosters - lyžařské středisko (Švýcarsko)

Davos-Klosters - lyžařské středisko

Skiareál Davos-Klosters

Skiareál Davos-Klosters

Švýcarské město Davos v údolí řeky Landwasser je spojeno především s konáním výročních zasedání Světového ekonomického fóra, nicméně je také oblíbeným lyžařským a turistickým střediskem, kterému kvalitou služeb a proslulostí může konkurovat snad jen Sv. Mořic. Právě zde byl uveden do provozu první lyžařský vlek v Evropě a roce 1932 lyžařská škola. Mondénní horské středisko s klinikami na léčbu tuberkulózy je také „hrdinou“ románu T. Manna „Kouzelný vrch“. Dnes je synonymem luxusu, hokejového Sprengler Cupu a ráje zimních sportů. Svou zimní dovolenou zde tráví i společenská smetánka jako princ Charles, A. Jolie či švédský král Gustav. To s sebou nese samozřejmě také poněkud vyšší ceny než je obvyklé v ostatních švýcarských střediscích.

 

Davos-Klosters - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střeidiska Pischa, Jakobshorn, Rinehorn

Mapa lyžařského střeidiska Pischa, Jakobshorn, Rinehorn

Skiareál Davos – Klosters tvoří 5 lyžařských areálů – Pischa, Jakobshorn, Rinerhorn, Parsenn a Madrisa mezi městečky Davos a Klosters. Na lyžaře tu čeká 315 km sjezdovek a nejmodernější lanovky a vleky. Je zde také 75 km běžkařských tratí a každoročně se zde koná Světový pohár. Z celkem 99 sjezdových tratí, po nichž je možno se dostat z Davosu do Klostersu aniž byste sundali lyže, je nejdelší 12-kilometrová sjezdovka z Weissfluh s převýšením více než 2 000 m. Pro zdatnější lyžaře je ideální středisko Parsenn s hustou sítí prudkých červených sjezdovek vhodných pro carving. Pro jízdu v hlubokém sněhu jsou určeny svahy Jakobshornu s 13 km neupravovaných sjezdů značených žlutou barvou a areál Pischa (jen 2 upravované sjezdovky, zbytek je volný terén), který patří největším pro volné lyžování v celém Švýcarsku. Ústředním bodem
Mapa lyžařského střediska Madrisa

Mapa lyžařského střediska Madrisa

skiareálu je lanovka Standseilbahn Parsenn z Davosu, která vyváží lyžaře s jedním přestupem až do nadmořské výšky 2 840 metrů na horu Weissfluhjoch, kde se skýtá nádherný panoramatický výhled, a odkud dolů vedou ty nejdelší a nejnáročnější sjezdy. Areál Jakobshorn je oblíben zejména snowboardisty, ale najdete tu také široké přehledné sjezdovky. Přesto právě zde se nachází také velmi náročná boulovatá trať Brämabüel. Areály Madrisa a Rinerhorn je pak vhodné svým profilem pro rodiny s dětmi.

 

 

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Jednodenní skipas pro celou oblast (Regionalpass) vyjde na 69 CHF pro dospělého a na 28 CHF pro dítě, sedmidenní jízdenka pak stojí 349 CHF a zlevněná pro děti 140 CHF.

 

Služby, kontakt

 

Skiareál Davos – Klosters nabízí 2 lyžařské a 3 snowboardingové školy (celkem 250 učitelů), 84 km turistických tras pro zimní procházky, proslulý snowpark pod horou Jakobshorn, funguje zde Lavinové tréninkové a výzkumné centrum. K dalším atrakcím patří například paragliding, létání horkovzdušným balonem či největší evropské kluziště v Davosu. Klosters je poněkud skromnější městečko, přesto nabízí také vysokou kvalitu služeb, ovšem za přijatelnější ceny. Obě obce jsou propojeny jak vlakem tak skibusy, v okolí skiareálu najdete 8 velkokapacitních parkovišť.

 

www.davosklosters.ch

Poloha

Poloha: kanton Graubünden, Švýcarsko

Souřadnice: 46°48´ SŠ, 09°50´ VD

Davos-Klosters - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Švýcarsko)

 
Publikováno: 06.12.2011
Aktualizováno: 06.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Davos-Klosters

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist