Adelboden - lyžařské středisko (Švýcarsko)

Adelboden - lyžařské středisko

Horské městečko Adelbolden

Horské městečko Adelbolden

Adelboden je typické švýcarské horské městečko nad řekou Engstlige. Společně se sousedním městečkem Lenk tvoří jeden skiareál, který patří k největším a nejmodernějším ve Švýcarsku vůbec. Každoročně se zde také konají závody Světového poháru.

 

 

 

 

 

Adelboden - sjezdovky

 

Mapa lyžařského střediska Adelbolden

Mapa lyžařského střediska Adelbolden

Skiareál Adelboden – Lenk v nadmořské výšce 1 053 – 2 400 metrů tvoří pět lokalit: Silleren, Tschentenalp, Engstigenalp, Lenk Betelberg a Frutigen Elsigen – Metsch z nichž vedou sjezdovky do údolí buď k Adelbodenu nebo k Lenku. Skiareál je vhodný jak pro rodiny s dětmi tak pro pokročilejší i zkušené lyžaře – díky široké nabídce a množství tratí, které jsou navzájem propojeny, si zde přijde každý na své. Najdete zde 185 km sjezdových tratí všech obtížností (92 modrých, 96 červených a 22 černých). 80 km je uměle zasněžováno. Nejdelší zdejší sjezdovka Tschuggen v má 7 km a převýšení 790 m. K těm nejobtížnějším pak patří černá sjezdovka Eisighorn – Senggi. V provozu je zde 10 kabinových lanovek, většinou z údolí na hranu lesa, 11 sedačkových lanovek a 49 vleků o celkové přepravní kapacitě 52 420 osob za hodinu. K dispozici jsou také 4 snowboardové funparky (např. Gran Masta Park).

 

Ceny skipasů a otevírací doba

 

Vleky a lanovky jsou v provozu od 9:00 do 17:00. Jednodenní skipas pro celý skiareál vyjde na 60 CHF pro dospělého a 33 CHF pro dítě. Sedmidenní jízdné stojí 308 CHF a zlevněné pro děti 169 CHF. K dispozici jsou také skipasy pro jednotlivé lokality, které jsou lacinější.

 

Služby, kontakt

 

Středisko Adelboden – Lenk nabízí obvyklé služby jako je lyžařská škola, půjčovna vybavení či skiservis, navíc v obou obcích najdete typické horské hotely, bary a restaurace s velmi dobrou úrovní služeb, které nabízí vše, co si od aprés-ski můžete přát. Výhodou oblasti je také dobrá dostupnost – z Prahy asi 880 km; krom posledních 30 km vede celá cesta po dálnici. Do obce Lenk zajíždí vlak a využít můžete rovněž skibus.

 

www.adelboden.ch

 

Poloha

Poloha: Bernese Oberland, Švýcarsko

Souřadnice: 46°30´ SŠ, 07°34´ VD

Adelboden - poloha na mapě

Další lyžařská střediska (Švýcarsko)

 
Publikováno: 05.12.2011
Aktualizováno: 05.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Adelboden

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno Hodnocení 1/5 (Nejhorší) 2/5 3/5 4/5 5/5 (Nejlepší)
Komentář
Přidat komentář
© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist